Zarządzenie Nr 38/03 z dnia 2003-12-01
Zarządzenie Nr 38/03
Burmistrza Drohiczyna
z dnia 01 grudnia 2003r.
w sprawie powołania Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej
na podstawie art. 8 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu przestrzennym i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.Nr 80, poz. 717) zarządza się, co następuje:
§ 1. Powołuje się Gminną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną, zwaną dalej „Komisją” jako organ doradczy Burmistrza Drohiczyna do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego gminy Drohiczyn, w składzie:
1) Tadeusz Januszewski - Towarzystwo Urbanistów Polskich Odział w Białymstoku
2) Jerzy Chodorowski - Stowarzyszenie Architektów Polskich Odział w białymstoku
3) Wiktor Panfiluk - Okręgowa Izba Urbanistów z siedzibą w Warszawie
4) Marek Kosiński - Inspektor d/s gospodarki gruntami Urzędu Miejskiego w Drohiczynie
5) Sylwester Zgierun - Inspektor d/s gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Drohiczynie
6) Wojciech Wietoszko - Inspektor d/s inwestycji i zagospodarowania przestrzennego Urzędu Miejskiegom w Drohiczynie
§ 2. Organizację i tryb działania Komisji określa regulamin stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.
§ 3. Działalność Komisji jest finansowana z budżetu gminy Drohiczyn, a obsługę finansowo-księgową zapewnia Skarbnik Gminy.
§ 4. Obsługę organizacyjną i techniczną Komisji zapewnia Burmistrz Drohiczyna.
§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Burmistrz Drohiczyna
mgr inż. Wojciech Borzym
Załącznik do zarządzenia Nr 1
Burmistrza Drohiczyna
z dnia 01 grudnia 2003r.
Regulamin Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej
Rozdział I
Postanowienia wstępne
§ 1. Regulamin Gminnej Komisji urbanistyczno-Architektonicznej, zwanej dalej „Komisją” będącej organem doradczym Burmistrza Drohiczyna do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego gminy Drohiczyn, określa:
1) organizację Komisji,
2) zasady działania Komisji,
3) zasady finansowania Komisji.
Rozdział II
Organizacja Komisji
§ 2. 1. W skład 6-osobowej Komisji wchodzą specjaliści powołani Zarządzeniem Burmistrza, o wykształceniu i przygotowaniu fachowym, związani bezpośrednio z teorią i praktyką planowania przestrzennego, z tego:
1) trzy osoby rekomendowane przez: Stowarzyszenie Architektów Polskich Odział w białymstoku, Towarystwo Urbanistów Polskich Odział w Białymstoku, Okręgową Izbę Urbanistów z siedzibą w Warszawie;
2) trzy osoby rekomendowane przez Burmistrza.
2. Komisja ze swego składu na pierwszym posiedzeniu zwołanym przez Burmistrza wyłania:
a) przewodniczącego Komisji,
b) zastępcę przewodniczącego Komisji,
c) sekretarza Komisji,
d) członków Komisji.
3. Od momentu ukonstytuowania się składu Komisji posiedzenia zwołuje i prowadzi przewodniczący Komisji lub jego zastępca.
4. W uzasadnionych specyfiką rozpatrywanego tematu przypadkach, do udziału w obradach komisji, bez prawa głosowania, mogą być zaproszeni przez przewodniczącego na koszt Komisji eksperci i inni uczestnicy posiedzenia.
Rozdział III
zasady działania komisji
§ 3. 1. Komisja opiniuje projekty opracowań dotyczących budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego dotyczących terenów Gminy Drohiczyn, zgłaszane wyłącznie przez Burmistrza.
2. Komisja może opiniować projekty pochodzące z innych jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli Burmistrz zawrze odpowiednie porozumienie z Wójtem, Burmistrzem, Prezydentem tejże jednostki.
3. Porządek obrad Komisji ustala jej przewodniczący lub jego zastępca.
4. Projekt będący przedmiotem posiedzenia Komisji referuje projektant (zespół projektowy) opracowujący temat.
§ 4. W posiedzeniu Komisji powinno uczestniczyć co najmniej pięciu jej członków, w tym : przewodniczący lub jego zastępca i sekretarz.
§ 5. Do opiniowanego przez Komisję tematu może być zlecony koreferat na koszt gminy.
§ 6. Komisja wyraża opinię o rozpatrywanym temacie większością głosów czlonków komisji obecnych na posiedzeniu. Przy równej ilosci głosów za i przeciw, sprawę rozstrzyga głos przewodniczącego Komisji (głosów wstrzymujących się nie stosuje się).
§ 7. Z posiedzenia komisji sporządza się protokół, w którym definiuje się opinie zgłoszone przez członków Komisji oraz opinię koncową Komisji.
§ 8. W przypadku, gdy Komisja na jednym posiedzeniu rozpatruje kilka projektów, protokół sporządza się dla każdego projektu oddzielnie.
Rozdział IV
Zasady finansowania komisji
§ 9. Za udział w posiedzeniu Komisji ustala się wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 140,00 dieta + 160zł koszty dojazdu- dla członków Komisji spoza terenu gminy. członkowie Komisji - pracownicy Urzędu Gminy pełnią swoją funkcję nieodpłatnie. Koszty referentów ekspertów negocjowane są przed ich zleceniem.
Metryka strony